I november og desember – for åttende år på rad – er Odd René Andersen og bandet Soul City på plass i Båthuset Scene i Fredrikstad for å spre soul og god førjulsstemning.
Showene i Båthuset har siden 2012 vært spilt for over 50.000 mennesker, og har blitt en institusjon i Fredrikstad, med tilstrømming av publikum fra store deler av Norge. Årets show har fått tittelen «My Motown Christmas». Det betyr at Odd René Andersen denne gang konsentrerer seg om musikk fra plateselskapet Motown (som fyller 60 år i år), med et ekstra blikk på julemusikk i Motown-innpakning. Alle de store Motown-artistene som Jackson 5, Supremes, Marvin Gaye, Stevie Wonder og The Tempations har en stor produksjon av juleplater bak seg, som Odd René og hans ni musikere forsyner seg av med stor entusiasme.
Premieren er fredag 8. november og showet spilles fredager og lørdager til og med fredag 20. desember.
Mer om showet: https://www.mymotown.no/
Mat før showet?
Quality Hotell Fredrikstad og Restaurant Slippen tilbyr som tidligere pakker med bespisning og show. I tillegg tilbyr vi på Båthuset Scene også en egen julebordbuffet fra Borg Catering i år, for de som ønsker alt på ett sted. Buffeten serveres fra kl 18.00 – 19.30, og må forhåndsbestilles senest 2 dager i forveien.
Klikk her for å se årets showmeny fra Borg Catering
Priser, julebuffet:
- Julebordpakke med show og mat: kr 915,-
- Kun mat (for de som allerede har billett): kr 435,-
Ønsker du å spise på Båthuset før show, ta kontakt Agnethe på telefon 950 10 900 eller via e-post for bestilling.